Zadzwoń: +48 501 262 022

Bartosz

Spiralny wymiennik ciepła firmy Bartosz typu powietrze-powietrze

Wykonany jest z folii aluminiowej i blachy ocynkowanej zwijanej spiralnie i ukształtowany w formie walca. Wymiennik konstrukcyjnie podzielony jest na dwie niezależne od siebie przestrzenie – powietrza nawiewanego oraz powietrza wywiewanego. Obie przestrzenie są oddzielone od siebie uszczelnieniem, zapewniającym dokładną separację, co umożliwia wymiennik ciepłaodzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego bez mieszania go z powietrzem nawiewanym. Spiralna konstrukcja rekuperatora oraz rozwiązanie dystrybucji powodują, że powietrze przepływa w nim po okręgu, przeciwprądowo i zarazem częściowo krzyżowo. Unikalna budowa wymiennika, duża powierzchnia wymiany oraz odpowiednia długa droga przepływu powietrza czynią, że wymiennik jest odporny na szronienie oraz osiąga sprawność 85 % i więcej, a sprawność ta dotyczy pełnego zakresu temperatur zewnętrznych przy ilości powietrza nawiewanego do wywiewanego w stosunku 1:1. Brak szronienia nawet przy występowaniu wysokich mrozów wyróżnia ten rekuperator od wszystkich występujących na rynku i pozwala stosować go bez nagrzewnic ochronnych na wlocie powietrza świeżego i bez systemów odmrażania wymaganych w innych tego typu urządzeniach. Potwierdziły to setki aplikacji urządzeń opartych na rekuperatorze spiralnym, pracujących od kilku lat w Polsce oraz w innych krajach Europy Wschodniej. Osiągane przez rekuperator spiralny parametry zostały stwierdzone przez Katedrę Ciepłownictwa Politechniki Białostockiej, a potwierdzone odrębnymi badaniami w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Bartosz wentylatory

Porównaj wentylacje

tabelka porównywanie wentylacji

2 184,08 zł

Roczne oszczędności dzięki zastosowaniu wentylacji z odzyskiem ciepła firmy Bartosz

898,13 zł

Roczne oszczędnmości wynikające z różnicy sprawności w odzysku ciepła pomiędzy wymienikiem firmy Bartosz oraz wymiennikiem krzyżowym

Rekuperatory Firmy Bartosz charakteryzują się następującymi cechami:

85%

Sprawność odzysku ciepła

Przy ilości powietrza nawiewanego do wywiewanego w stosunku 1:1 – także przy bardzo dużych mrozach). Stawia to nasz wymiennik najwyżej pod względem sprawności wśród producentów rekuperator Bartosz Vena oferujących rekuperatory.

100%

Duża odporność na szronienie

Unikatowa budowa wymiennika, długa droga przepływu powietrza sprawiają, iż jest on odporny na zamarzanie nawet przy silnych mrozach sięgających nawet do -30 °C. Od 2000 roku, czyli od momentu kiedy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy rekuperator żaden z klientów nie uskarżał się na “zatkanie się” wymiennika lodem.

99,9%

Poziom szczelności

Pozwala pobierać powietrze zużyte, zanieczyszczone nawet gazami i po odzyskaniu z niego ciepła odprowadzić na zewnątrz bez mieszania się powietrzem czystym, wchodzącym do pomieszczeń.

100%

Sterowanie automatyczne

Zastosowanie sterownika STW pozwala na bezobsługową pracę wentylacji z odzyskiem ciepła, dostosowanie intensywności wymian powietrza do rzeczywistych potrzeb.

Spiralny rekuperator Bartosz jest wynalazkiem polskiego inżyniera i w całości produkowany jest z polskich materiałów, który zdobył wiele nagród, certyfikatów i wyróżnień.