Witamy na stronie firmy SATRONIK
Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Piece akumulacyjne


Ogrzewacze akumulacyjne

Należą do urządzeń grzewczych nowej generacji. Ogrzewacze te wykorzystują tanią energię elektryczną nocnej taryfy, która uruchamiana jest zazwyczaj w godz. 13.00 – 15.00 oraz 22.00 – 6.00. W tym czasie ogrzewacze gromadzą w bloku akumulacyjnym wykonanym z materiału ceramicznego o dużej pojemności cieplnej i wysokiej odporności na temperaturę, odpowiednią ilość ciepła niezbędną do utrzymania komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Zminimalizowanie kosztów

Oddawanie ciepła, a tym samym ogrzewanie pomieszczeń, może następować przez całą dobę w ilościach zależnych od upodobań użytkownika. W celu zminimalizowania kosztów ogrzewania można zastosować mikroprocesorowy system automatycznego sterowania procesem ładowania z czujnikiem temperatury zewnętrznej.

Energooszczędne rozwiązanie

System ten z zależności od temperatury na zewnątrz i ilości ciepła pozostałej w ogrzewaczu z poprzedniego cyklu, pozwala doładować się ogrzewaczowi tylko do poziomu niezbędnego dla pokrycia aktualnego zapotrzebowania. Nie występują tu zatem straty energii związane z nadmiernym ładowaniem ogrzewaczy i możliwością przegrzewania pomieszczeń.

Możliwość regulowania temperatury

Temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach użytkownik może ustawić indywidualnie dla każdego z nich w zależności od własnych preferencji. Służy do tego programowalny termostat elektroniczny, pozwalający zaprogramować w każdym dniu tygodnia, w dowolnie wybranym przedziale czasowym, wymaganą temperaturę.

Zobacz naszą ofertę:

AEG logo

AEG technika grzewcza

Stiebel Eltron logo

Stiebel Eltron