Zadzwoń: +48 501 262 022

Rekuperatory Renovent 180


Opis produktu:

Rekuperator Renovent HR Small holenderskiej firmy Brink Climate Systems jest idealnym rozwiązaniem dla budynków oraz mieszkań gdzie liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni. Przy swoich małych rozmiarach urządzenie zmieści w garderobie lub schowa się głębokości szafki kuchennej w kuchni. Ponadto zapewni komfort użytkownikom oszczędzając równocześnie energię.

Kompaktowa i zwarta budowa

Renovent HR Small jest kompaktowym rekuperatorem o maksymalnym wydatku powietrza 180 m3/h przy sprężu 150 Pa. Urządzenie jest dostępne w wersji prawej i lewej z króćcami przyłączeniowymi o średnicy 125 mm na górze urządzenia. Niewielkie wymiary urządzenia powodują ze znalezienie miejsca dla rekuperatora nie stanowi większych problemów (np. garderoba, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, kuchnia).

Zastosowanie

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom urządzenie idealnie nadaje się do zastosowania w mieszkaniach, apartamentach, niewielkich domach jednorodzinnych, hotelach oraz pensjonatach.

Wysoka sprawność

Syntetyczny wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy zapewnia urządzeniu sprawność 95% co sprawia, że nie jest konieczne stosowanie dodatkowych grzałek elektrycznych, a oszczędności wynikające ze stosowania urządzenia znacząco rosną.

Świeże i czyste powietrze

Standardowo stosowane łatwo wymienialne filtry usuwają ok. 95% zanieczyszczeń z nawiewanego powietrza.

Energooszczędne wentylatory

Renovent HR Small został wyposażony w energooszczędne wentylatory na prąd stały typu “constant flow”, które przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej zapewniają wydatek powietrza na stałym poziomie niezależnie od oporów instalacji.

Ochrona przeciwzamrożeniowa

W momencie szronienia wymiennika wentylator nawiewający świeże powietrze zwalnia swoje obroty aż do ustąpienia objawów szronienia.

Obsługa centralki

Wszelkie zmiany w programie można wprowadzać bezpośrednio na panelu centralki. Wymiana filtrów następuje po otwarciu drzwiczek rewizyjnych i nie stanowi żadnych problemów. Standardowo sterowanie odbywa się przy użyciu trzystopniowego przełącznika obrotów wentylatora umieszczanego najczęściej w kuchni.
centrala

Specyfikacja techniczna

tabelka 8

Budowa rekuperatora

rekuperator renovent