Zadzwoń: +48 501 262 022

Fotowoltaika Łódź

Fotowoltaika to nie tylko sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną, które dla osób niekorzystających z odnawialnych źródeł energii będą rosły wręcz lawinowo.

Panele słoneczne to także w dużej mierze sposób na zabezpieczenie się na wypadek blackoutu i oczywiście cegiełka, którą można dołożyć w trosce o czyste środowisko – a to ma znaczenie, jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele chorób pojawia się właśnie w związku z zanieczyszczonym powietrzem.

Sprzedaż, montaż oraz serwis fotowoltaiki w Łodzi i woj. łódzkim. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania. 

Zadzwoń

+48 501 262 022

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

  Montaż instalacji fotowoltaicznych w Łodzi i województwie łódzkim

  Firma SATRONIK oferuje technologie pozwalające na efektywne wykorzystanie energii słonecznej w domu i firmie. Dzięki naszym usługom skompletujesz PV dostosowane indywidualnie do swoich potrzeb.

  • Przeprowadzamy analizę lokalizacyjną. Ustalamy, jakie panele sprawdzą się najlepiej, szacujemy koszty, oceniamy czas, po jakim inwestycja zwróci się w całości.
  • Dostarczamy panele fotowoltaiczne, inwertery i pozostałe elementy instalacji pv od sprawdzonych producentów.
  • Przeprowadzamy fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku i na gruncie.
  • Możemy wykonać pomiary i przeprowadzić serwis instalacji fotowoltaicznej.

  Fotowoltaika Łódzkie – w jakich miasta działamy?

  Działamy we wszystkich większych miastach województwa łódzkiego: Łodzi, Piotrkowie, Pabianicach, Tomaszowie, Bełchatowie, Skierniewicach, Radomsku, Sieradzu i Wieluniu. Jeśli mieszkasz w jednej z mniejszych miejscowości na terenie województwa łódzkiego, również jesteśmy do Twojej dyspozycji – pomożemy zasilić Twój dom lub firmę zieloną energią!

  Jak działa fotowoltaika?

  Jeśli chodzi o sam opis zjawisk, które leżą u podstaw działania paneli fotowoltaicznych, to nie jest on skomplikowany – dopiero technologia stawia określone wymagania. Fotony, padając na krystaliczną sieć krzemu, z którego zbudowane są panele, wprawiają w ruch elektrony. Ich ruch powoduje wzbudzenie przepływu prądy stałego, kierowanego z paneli do falownika, czyli inwertera. Tam prąd stały zamieniany jest w przemienny i w tej formie może być kierowany do domowej instalacji.

  Oczywiście ten schemat ulega pewnym modyfikacjom w zależności od typu wykorzystanych paneli pv, jednak ogólna zasada działania pozostaje ta sama. Ponieważ do wytworzenia prądu korzysta się z darmowej energii słonecznej, dom wyposażony w instalację pv nie doświadczy ciężkich podwyżek cen energii.

  Jak działa fotowoltaika - schemat działania fotowoltaiki

  Panele fotowoltaiczne Łódź – dlaczego warto?

  Instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za energię.

  Prosument zobowiązany jest odsprzedać nadwyżkę wytworzonej energii, w zamian za co może na preferencyjnych warunkach pobrać odpowiednią ilość prądu z sieci, kiedy instalacje fotowoltaiczne nie działają z odpowiednio dużą wydajnością.

  Instalacja fotowoltaiczna pozwala zyskać większą niezależność. 

  Wprawdzie bez banków energii taka instalacja nie będzie w pełni samowystarczalna, ale jednak zmniejsza zależność od sieci energetycznej, więc w razie niektórych przynajmniej awarii w okolicy – jesteś bezpieczny.

  Instalację fotowoltaiczną zakłada się w trosce o środowisko.

  Czysta energia ze słońca to cegiełka, którą każdy może dołożyć do budowy czystego, zdrowego i bezpiecznego otoczenia. Warto o to dbać, biorąc pod uwagę, jak wiele chorób wiąże się z zanieczyszczeniami powietrza.

  Do montażu instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie, więc inwestycja będzie mniej uciążliwa. Sama instalacja działa cicho i jest niezawodna, więc jej montaż nie niesie ze sobą żadnych przykrych konsekwencji.

  Fotowoltaika Łódź – dofinansowanie

  Dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”

  Częściowe dofinansowanie między innymi domowych elektrowni wykorzystujących energię słoneczną dla projektów o wartości od 7 do 53 tysięcy złotych – jeśli instalacja dla Twojego domu będzie droższa, pozostałą kwotę możesz uzyskać w ramach preferencyjnej pożyczki w programie „Czyste powietrze”.

  Dofinansowanie z programu „Mój Prąd”

  Do 3 tysięcy złotych w ogólnopolskim programie „Mój Prąd” na instalację zasilającą w prąd dzięki panelom fotowoltaicznym. Program z niskim progiem wejścia i uproszczonymi procedurami dofinansowania.

  Ulga podatkowa

  Jej konstrukcja jest dość skomplikowana, ale jeśli chcesz założyć instalację fotowoltaiczną na terenie Łodzi lub województwa, możesz dzięki niej zaoszczędzić 19% kosztów, maksymalnie 10 tysięcy złotych.

  Dofinansowanie gminne

  Programy gmin Kleszczów i Szczerców pozwalają na pozyskanie odpowiednio do 35 i 8 tysięcy złotych, które warto zainwestować w domową fotowoltaikę.

  Dofinansowania dla firm i rolników

  Przedsiębiorcy i rolnicy mogą skorzystać z kilku celowanych programów dofinansowania, dzięki którym można uzyskać pokrycie nawet 100% środków kwalifikowanych. Otwarte programy dla przedsiębiorstw to: 50 kW na start i Energia Plus, a dla rolników: AgroEnergia 2021 i ulga inwestycyjna.

  Chcesz wiedzieć więcej o dofinansowaniu?

  Skontaktuj się z nami!

  Etapy montażu fotowoltaiki z SATRONIK

  • Kontakt. Wyślij zapytanie, zadzwoń lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób, żeby opowiedzieć o swoich potrzebach i wymaganiach wobec instalacji fotowoltaicznej.
  • Pomiary i analiza. Sprawdzimy, jakie są możliwości montażu instalacji w danym punkcie, przeprowadzimy odpowiednie analizy i pomiary, żeby dobrać panele fotowoltaiczne i osprzęt odpowiedni dla Ciebie.
  • Konfiguracja. Skonfigurujemy całą instalację w najmniejszym szczególe. Dobierzemy to, czego potrzebujesz, zaprojektujemy instalację ściśle skrojoną pod Twoje potrzeby i dopasowaną do Twoich możliwości finansowych. Podpowiemy, jeśli będziesz mieć możliwość skorzystania z konkretnych programów finansowania.
  • Instalacja. Przeprowadzimy profesjonalną instalację fotowoltaiki w umówionym wcześniej terminie na terenie całego województwa łódzkiego.
  • Weryfikacja działania. Sprawdzimy poprawność działania wszystkich elementów instalacji, zawsze dwa razy sprawdzimy poprawność i trwałość połączeń, żeby fotowoltaika przez lata działała zupełnie bezawaryjnie.
  • Oddanie. Będziemy w kontakcie na każdym etapie współpracy – jeśli okaże się, że odbiór instalacji z jakiegoś powodu byłby niemożliwy, usuniemy problemy. Ale w naszej firmie mamy duże doświadczenie w branży OZE, więc tym nie musisz się martwić.

  Instalacje fotowoltaiczne Łódź – SATRONIK

  Wiemy, że wokół fotowoltaiki narosło wiele mitów i pewnie masz konkretne pytania i wątpliwości. Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wszystko wyjaśnimy, powiemy, jak działamy, i co możemy dla Ciebie zrobić. Z nami niestraszne będzie Ci widmo podwyżek cen energii i przekleństwo awaryjnych instalacji starszego typu – Fotowoltaika od SATRONIK to rozwiązanie, dzięki któremu nareszcie poczujesz się komfortowo we własnym domu.