Zadzwoń: +48 501 262 022

Wentylacja - Rekuperacja Łódź

Wentylacja – Rekuperacja sprzedaż, montaż oraz serwis w Łodzi i woj. łódzkim. 

Słabym energetycznie punktem wielu projektów jest wentylacja: choć pozwala na wymianę powietrza, to traci się przy tym ciepło. Inwestując w rekuperację, można uporać się z tym problemem, zyskując przy okazji szereg innych korzyści.

Zadzwoń

+48 501 262 022

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

  Co to jest rekuperacja? Na czym polega?

  Rekuperacja to proces odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. W skrócie też mówi się w ten sposób o samej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

  Rekuperacja polega na dodaniu do systemu wentylacji mechanicznej dodatkowego urządzenia: jest nim rekuperator, którego zadaniem jest odzyskanie ciepła z usuwanego powietrza i najczęściej przekazanie go do systemu dostarczania świeżego powietrza, aby je wstępnie ogrzać.

  Gdzie można zastosować rekuperator?

  Od strony technicznej z rekuperacji można skorzystać niemal we wszystkich budynkach, w których działa system wentylacji mechanicznej.

  W praktyce pojawiają się oczywiście pewne ograniczenia dotyczące konstrukcji lub przebiegu instalacji, ale przemyślany projekt prawie zawsze pozwala na to, żeby zainstalować w budynku rekuperatory. Stosuje się je zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i halach, magazynach czy biurowcach.

  Zalety systemów rekuperacji

  • Korzystając z rekuperacji, można ograniczyć koszty ogrzewania, ponieważ ciepło nie ucieka z domu razem z usuwanym przez wentylację powietrzem, ale jest przynajmniej częściowo przekazywane powietrzu nawiewanemu.
  • Rekuperacja pozwala zachować wszystkie zalety wentylacji mechanicznej, a więc brak wilgoci, świeże powietrze czy sprawne usuwanie zanieczyszczeń.
  • Rekuperatory pozwalają zniwelować nieprzyjemny chłód, który pojawia się za kratkami nawiewnymi wentylacji.

  Wentylacja Łódź

  Wentylacja mechaniczna – skuteczniejsza, wydajniejsza i zwiększająca komfort życia jeszcze bardziej od wentylacji grawitacyjnej to przyszłość już nie tylko w obiektach przemysłowych, ale coraz częściej także w domach. Dzięki wentylacji mechanicznej można wzbogacić system w gruntowy wymiennik ciepła, wydajny system rekuperacji albo pompy ciepła, które będą obniżały koszty eksploatacyjne.

  Nowoczesne systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła to komfort, kontrola kosztów i bezpieczeństwo, których na podobnym poziomie nie zapewniały żadne wcześniejsze rozwiązania w tej branży.

  Wentylacja rekuperacja Łódź Satronik

  Zalety systemów wentylacji

  • Sprawny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to oszczędność energii, ale także niezawodne oczyszczanie powietrza.
  • Wentylacja mechaniczna, w przeciwieństwie do grawitacyjnej, jest niewrażliwa na zmiany zewnętrznych warunków, więc montaż wentylacji mechanicznej pozwala zachować idealną jakość powietrza w budynku bez względu na pogodę.
  • Nowoczesny system wentylacji pozwala na integrację klimatyzacji i dodatkowych filtrów, jeśli chcesz pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.
  • Wentylacja mechaniczna pozwala pozbyć się przeciągów: tempo wymiany powietrza jest kontrolowane i stałe.

  Chcesz wiedzieć więcej o wentylacji i rekuperacji?

  Skontaktuj się z nami!

  Z jakich marek producentów korzystamy?

  Wykonując systemy wentylacyjne na terenie województwa łódzkiego, sięgamy po urządzenia najlepszych producentów, które pozwalają nam w pełni skonfigurować instalację i dopasować ją do Twojego domu, biura, hali, magazynu czy dowolnego innego obiektu. Olbrzymią elastyczność pozwalają nam osiągać między innymi rozwiązania PE-FLEX.

  PE-FLEX to innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o potrzebach inwestorów szukających konfigurowalnej, elastycznej, ale przede wszystkim sprawnej i praktycznie bezobsługowej instalacji wentylacyjnej. Dzięki układowi elastycznych przewodów i skrzynek rozprężnych w różnych konfiguracjach PE-FLEX pozwala na montaż wentylacji, klimatyzacji i rekuperacji w każdym scenariuszu przy jak najmniejszej uciążliwości samego procesu montażowego. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w projektach dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Dzięki otwartej konstrukcji możemy wykonać niemal dowolną instalację PE-FLEX na terenie Łodzi i okolic, ograniczając koszty i skracając czas instalacji.

  Montaż klimatyzacji, rekuperacji i wentylacji mechanicznej to zawsze kwestia indywidualnego projektu. Oczywiście, że istnieją normy, ale wieloletnie doświadczenie podpowiada nam, jak, poruszając się w narzuconych przez nie ramach, stworzyć system idealny w konkretnym wnętrzu. W tym celu korzystamy z urządzeń i rozwiązań wielu marek o światowej renomie.

  Montaż i serwis rekuperacji i wentylacji Łódź – SATRONIK

  Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie kompleksowego opracowania i wykonawstwa systemów rekuperacji i wentylacji. Naszym klientom oferujemy nie tylko bezpłatną wycenę, ale przede wszystkim niezrównaną jakość i pełen wachlarz usług. Nie ograniczamy się tylko do najprostszych rozwiązań – jesteśmy w stanie zawsze zasugerować najlepsze z nich. Zatrudniamy najlepszych fachowców w branży, dla których nie ma wyzwań zbyt wielkich czy projektów nazbyt nietypowych. Poradzimy sobie ze wszystkimi z nich, a po montażu będziemy świadczyli pełną obsługę serwisową, żebyś nigdy nie musiał martwić się o skuteczną wentylację.

  Skontaktuj się z nami!

  Wentylacja z odzyskiem ciepła (rekuperacja) zapewnia:

  Poprawę jakości powietrza dzięki zastosowaniu filtrów

  Do 85% odzysku ciepła z powietrza zużytego

  Ciągłą wentylację bez przeciągów

  Oszczędność energii elektrycznej