Zadzwoń: +48 501 262 022

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Łódź

Sprzedaż, instalacja oraz serwis przydomowych oczyszczalni ścieków w Łodzi i woj. łódzkim. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to coś więcej niż tylko alternatywa dla szamba. To tani, ekologiczny, a przede wszystkim bardzo wydajny sposób na zagospodarowanie ścieków komunalnych. Kilka różnych wariantów jej konstrukcji pozwala wykorzystać oczyszczalnie ścieków na niemal każdej działce.

Zadzwoń

+48 501 262 022

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

  Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

  Choć istnieje kilka modeli działania przydomowych oczyszczalni ścieków, to tak naprawdę ogólne założenia są we wszystkich przypadkach bardzo podobne. Oczyszczalnie przydomowe (może poza hydrobotanicznymi, które są historycznie najstarsze, ale dziś dość trudne w zastosowaniu) wykorzystują filtry, osadniki i osad aktywny tworzony przez mikroorganizmy. Docelowo i mniejsze, i większe oczyszczalnie ścieków mają za zadanie usunąć nieczystości w takim stopniu, żeby wodę można było odprowadzić bezpośrednio do gruntu.

  Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków mają imponująco długą listę zalet. W porównaniu z innymi metodami zagospodarowania ścieków komunalnych wypadają jeszcze bardziej imponująco, więc warto skupić się przynajmniej na najważniejszych zaletach.

  • Wysoka opłacalność. Choć oczywiście kwestie finansowe nie powinny być kwestią najważniejszą, to nie można nie odnotować, że choć oczyszczalnia biologiczna jest w budowie droższa niż szambo, to jej utrzymanie jest bardzo tanie, a często wręcz nie wymaga przez długi czas nawet groszowych nakładów.
  • Niezależność. Konieczność opróżniania szamba, podobnie jak budowa przyłącza kanalizacyjnego, są uciążliwe. Mając przydomową oczyszczalnię ścieków, można zagospodarować bez trudu wszystkie ścieki komunalne i zachować pełną niezależność.
  • Możliwość wykorzystania oczyszczalni do nawadniania ogrodu. Odpowiednio skalując oczyszczalnię biologiczną i wybierając jej właściwy typ, na przykład z drenażem rozsączającym, można, jeśli nie całkowicie wyeliminować, to przynajmniej znacznie ograniczyć konieczność podlewania ogrodu.
  • Długi okres eksploatacji. Inwestując w najwyższą jakość zbiorników czy drenażu, można odprowadzać ścieki z gospodarstwa domowego do jednej oczyszczalni naprawdę przez wiele lat.
  • Uniwersalność. Bez względu na rodzaj gruntu, stosunki wodne (przy niskim i wysokim poziomie wód gruntowych), otoczenie czy ilość ścieków powstających w poszczególnych gospodarstwach domowych, profesjonalna firma zawsze będzie w stanie znaleźć odpowiednią oczyszczalnię, która sprosta oczekiwaniom klientów.

  Nowoczesne oczyszczalnie ścieków są wolne od wad starszych typów, a jeśli zostaną wykonane zgodnie ze sztuką, nie będą źródłem przykrych zapachów, będą mogły działać również przy czasowej przerwie w dostawie ścieków i będą bardziej elastyczne. Montaż oczyszczalni wymaga przeprowadzenia prac ziemnych, ale ten system jest praktycznie bezobsługowy, więc później nie trzeba się już tym martwić.

  Oczyszczalnie Delfin PRO MBBR

  Zastosowanie – Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków ze złożem biologicznym wspomaganym osadem czynnym można zastosować w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Oczyszczalnia zajmuje bardzo mało miejsca -zapotrzebowanie terenu od 2,6-4 m2.

  Rodzaje – Zestawy oczyszczalni ze złożem biologicznym wspomaganym osadem czynnym:
  Delfin PRO 6 – oczyszczalnie do 6 osób mieszkających.
  Delfin PRO 12 – oczyszczalnie do 12 osób mieszkających.
  Delfin PENSJONAT – oczyszczalnie z osadem czynnym przeznaczone do 100 osób mieszkających na stałe. Gminne oczyszczalnie ścieków typu Pensjonat można zastosować w każdych warunkach gruntowo-wodnych do większej ilości osób mieszkających na stałe lub okresowo.

  Zasady działania – W oczyszczalniach ze złożem biologicznym wspomaganym osadem czynnym wszystkie procesy biologiczne realizowane są w jednym zbiorniku podzielonym na 3 komory. W poszczególnych segmentach zachodzi: oczyszczanie wstępne (komora wstępna), mieszanie i napowietrzanie (komora napowietrzania), sedymentacja i recylkulacja osadu do komory.

  Oczyszczalnie Delfin PRO

  Zastosowanie – Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków z osadem czynnym niskoobciążonym można zastosować w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Oczyszczalnia zajmuje bardzo małomiejsca -zapotrzebowanie terenu od 2,6-4 m2.

  Rodzaje – Zestawy oczyszczalni z osadem czynnym niskoobciążonym:
  Delfin PRO 6 – oczyszczalnie do 6 osób mieszkających.
  Delfin PRO 12 – oczyszczalnie do 12 osób mieszkających.
  Delfin PENSJONAT – oczyszczalnie z osadem czynnym przeznaczone do 100 osób mieszkających na stałe. Gminne oczyszczalnie ścieków typu Pensjonat można zastosować w każdych warunkach gruntowo-wodnych do większej ilości osób mieszkających na stałe lub okresowo.

  Zasady działania – W oczyszczalniach z osadem czynnym wszystkie procesy biologiczne realizowane są w jednym zbiorniku podzielonym na 3 komory. W poszczególnych segmentach zachodzi: oczyszczanie wstępne (komora wstępna), mieszanie i napowietrzanie (komora napowietrzania), sedymentacja i recylkulacja osadu do komory.

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków Delfin to:

  Ochrona środowiska

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków to niezwykle ekologiczne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Są flagową pozycją w naszej ofercie. Przy ich produkcji stawiamy przede wszystkim na jakość oraz troskę o środowisko naturalne.

  Najwyższa jakość

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków Delfin wykonujemy z najlepszych materiałów, zapewniających trwałość i niezawodność działania.

  W naszej pracy stosujemy rozmaite innowacje technologiczne i nowoczesne metody produkcyjne, które sprawiają, że oferowane urządzenia są nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale także niezwykle łatwe w montażu.

  Ograniczenie wydatków

  Zastosowanie przydomowych oczyszczalni ścieków nie tylko pozwala chronić środowisko naturalne, ale umożliwia również znaczące ograniczenie wydatków (w porównaniu do korzystania ze zbiornika bezodpływowego). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Montaż przydomowych oczyszczalni ścieków – SATRONIK

  Skontaktuj się z nami!

  Delfin w nasypie

  Oczyszczalnie ścieków z poletkiem rozsączającym w kopcu nasypowym znajduję zastosowanie w gruncie przepuszczalnym i wysokim poziomie wód gruntowych.

  Zasada budowy i funkcjonowania złoża rozszącającego w formie paletka jest podobna do rowów drenażowych. Złoże roszącające wyniesione jest ponad powierzchnię terenu w celu zachowania 1.5m odległości od najwyższego poziomu wód gruntowych. Ścieki pompowane są na kopiec nasypowy z przepompowni umieszczonej za osadnikiem gnilnym. Podstawą do obliczeń nie jest długość rur rozsączających, lecz powierzchnia złoża przypadająca na RLM. Powierzchnia złoża rozsączającego w kopcu nasypowym powinna wynosić 7m2/osobę.

  Drenaż Rozsączający Premium

  Jest to odpowiedni układ drenów pod powierzchnią terenu. Zadaniem drenów jest równomierne wprowadzenie oczyszczonych ścieków do gruntu na dużej powierzchni.

  Podstawową częścią drenażu rozsączającego stanowi układ podziemnych rur perforowanych ułożonych na warstwie żwiru, na którym zachodzi właściwe doczyszczanie ścieków. Oczyszczona woda trafia do gruntu. W przypadku wyższego poziomu wód gruntowych stosuje się studzienką przepompową i całą oczyszczalnią należy umieścić wyżej w formie kopca nasypowego. Do tego celu stosowane są pakiety drenażowe znacznie zmniejszające powierzchnią potrzebną pod oczyszczalnię.

   

  Pakiety Drenażowe Premium

  Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków z pakietami drenażowymi znajdują zastosowanie głównie na małych działkach przy gruncie bardzo dobrze przepuszczalnym (piasek). Pakiety drenażowe są zamiennikiem żwiru w tradycyjnych oczyszczalniach. Metoda filtracji przy użyciu pakietów drenażowych pozwala na doczyszczenie tlenowe ścieków przed wprowadzeniem ich do gleby.

  Wykorzystanie pakietów drenażowych pozwala na pięciokrotne zredukowanie powierzchni wymaganej pod oczyszczalnie np. dla czterech osób redukcja powierzchni z 80m2 (drenaż na żwirze) do 15 m2 (drenaż na pakietach).

  Złoże Filtracyjne Pionowe Premium

  Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków ze złożem filtracyjnym o przepływie pionowym znajdują zastosowanie przy gruncie nieprzepuszczalnym (gliny, iły).

  Złoże filtracyjne pionowe stanowi układ podziemnych rur rozsączających i zbierających, między którymi ułożona jest warstwa żwiru (właściwe doczyszczanie ścieków). Odbiornikiem oczyszczonych ścieków jest ciek wodny (rzeka, rów melioracyjny, oczko wodne) lub studnia chłonna. Powierzchnia złoża pionowego powinna wynosić 7 m2.

  Montaż przydomowych oczyszczalni ścieków – SATRONIK

  Skontaktuj się z nami!

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków z montażem – Łódź i okolice

  Nie ma jednego uniwersalnego modelu idealnej przydomowej oczyszczalni ścieków – wybierając naszą firmę, możesz być pewien, że dobierzemy najlepsze z dostępnych rozwiązań na Twoją działkę. Skontaktuj się z nami już teraz, żeby jak najszybciej cieszyć się z własnej oczyszczalni ścieków.

  Wiedza i kwalifikacje

  Lata doświadczenia w realizacji projektów łatwiejszych i bardziej skomplikowanych.

  Najwyższa jakość

  Współpraca ze sprawdzonymi dostawcami, w tym liderem branży, marką Delfin

  Kompleksowa obsługa

  Fachowe doradztwo i znajomość najnowszych propozycji rynkowych.

  Atrakcyjne ceny

  Atrakcyjne ceny i jakość, która uzasadnia wydatek każdej złotówki.